Rebelde-RBD-forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Foumi i RBD ne Kosovë
 
ForumPortaliLatest imagesKërkoRegjistrohuidentifikimi

 

 Rebelet

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Alfonso
Admin
Alfonso


Numri i postimeve : 45
Join date : 09/03/2010

Rebelet Empty
MesazhTitulli: Rebelet   Rebelet EmptyWed Mar 10, 2010 10:41 pm

"Rebele" ishte) një Telenovela meksikan (opera sapun) e prodhuar nga Televisa dhe krijuar nga Cris Morena. Kjo është një xhirim i një argjentinas i famshëm Telenovela Rebelde Way përshtatur për audiencën meksikane, pra duke çuar në dallime në prejardhje karaktere '. Seri konkurroi për tre sezone, shfaqjen e fundit episod në Meksikë më 2 qershor, 2006. Rebelët u zëvendësua në qershor 2006 me Televisa të Código Postal seri të reja.

Seri është i vendosur në Elite Way School, një prestigj të lartë privat shkollë me konvikt në Mexico City me një linjë komplot të madh rrotullues përreth një grupi të studentëve për formimin e një grupi pop. Subplots tjera përfshijnë fakultet shkollës dhe prindërve të nxënësve. Një markë e tregojnë është përdorimi rastit e fjalëve angleze dhe fraza, e përdorur shpesh nga personazhet fresa.

Një aspekt i dukshëm i seri është se aktorët luajnë bandmembers janë vetë në një grup me emrin aktual RBD, dhe do të kryejë më të përdorur në muzikë tregojnë. Ata kanë qenë jashtëzakonisht i suksesshëm në të drejtën e tyre, duke u bërë një nga aktet më të popullarizuar në Amerikën Latine dhe turne ndërkombëtar.

Rebelde transmetuar në Shtetet e Bashkuara të Univision. Ajo filloi airring 21 mars 2005 dhe përfundoi më 15 dhjetor, 2006. Tregojnë bartet edhe në 65 vende të tjera, duke përfshirë Peru, Brazili, Spanja, Sllovenia, Bullgaria dhe nga shtatori 2009 në Sllovaki në TV Doma dhe në Kroaci në Nova TV.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://rbd-ks.albanianforum.net
 
Rebelet
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Rebelde-RBD-forum :: Projektet e RBD :: Seriali Rebelde-
Kërce tek: