Rebelde-RBD-forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Foumi i RBD ne Kosovë
 
ForumPortaliLatest imagesKërkoRegjistrohuidentifikimi

 

 Ish Rebelet, pas RBD?

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Alfonso
Admin
Alfonso


Numri i postimeve : 45
Join date : 09/03/2010

Ish Rebelet, pas RBD? Empty
MesazhTitulli: Ish Rebelet, pas RBD?   Ish Rebelet, pas RBD? EmptyWed Mar 24, 2010 10:20 pm

Ish Rebelet, pas RBD? Rbd

Me një koncert më 21 dhjetor,2008, grupi RBD arriti cakun e fundit. Që atëherë, Maite, Dulce Maria, Anahi, Christopher, Christian dhe Poncho kane gjetur mënyra për të rifilluar karrierën e tyre.

Disa bëne këtë menjëherë, të tjerë vendossen të presin kohën e tyre.

"Kendimi apo aktrimi? Kjo ishte pyetja. Në një muaj, një vit ose më shumë?

Asnjë nuk kishte përgjigje. Projektet ishin të vetëm në zhvillim. Çfarë është një fakt që kanë qenë një fenomen në jetën e këtyre fëmijëve pas RBD nuk ka qenë e lehtë, as nuk do të jetë. Kjo është arsyeja pse intervista me nenin kiosk i El Universal, disa thonë se në fund të grupit të vërtetë ishte një fillim në karrierën e tyre. Rreth tejkaloj suksesin e grupit, ose flasin, thonë se kjo do të jetë e pamundur.

Në botën e telenovelas

Faktet flasin për veten e tyre. Dulce Maria, 24, u kthye si protagonist i telenovelë "Summer of Love", ku luante në temat e hyrjes melodramë: "Verore" dhe "Më lejoni të jem" - prodhuar nga truri Pedro Damian RBD-së, dhe dështoi.

"E vërteta është se unë shoh si një dështim, sepse ne të arritur një audiencë të madhe. Poashtu nuk isha lojtar aktual, janë disa ... Jo gjithçka që makes Pjetri Damian duhet të jetë një fenomen," tha ai në atë kohë Dulce kjo gazetë.

Tani, pas pothuajse një vit për të nënshkruar një kontratë me Universal Music, Sweet është në studio për të nisur së shpejti albumin e tij të parë solo, dhe është paraqitur në festivalet muzikore në disa qytete të Republikës meksikan.

Dul, pasi ata thonë se miqtë e tij, nuk luftuan në mënyrë të suksesshme me kthimin e tij. Megjithatë, Maite, 27, e bëri atë yll me sukses, disa muaj pas përfundimit të RBD, telenovelë "Cuidado con el engjëll." Dhe pak më pak se një muaj pas ai përfundon, vepruar gjithashtu si një yll, mëkat "e mia." Maite thotë se është about të debutimin në teatro, por mban emrin e caktuar, dhe do të marrë mësimet e muzikës, dhe se kthimit të tij në muzikë mund të jetë një alternativë.

"Tani për tani unë jam duke lexuar luan. Njëra prej tyre është 'martesa fundit lumtur,' dhe ka opsione të tjera. Unë shpresoj që së shpejti të fillojnë të bëjnë diçka, sepse unë do të donte shumë teatrin. Kjo do të jetë një përvojë e mirë," thotë Maite.

Në muzikë dhe filma

Për disa ish-rebelëve të shkuar të vetëm është plot me surpriza, se ai mori Anahí, 26.

Për më tepër, fakti që të shënojë fillimin e kësaj faze të re në karrierën e tyre ishte dështimi i tij në Song Festivalin Ndërkombëtar të Vina del Mar, ku duke u përpjekur për të bërë një shfaqje në stilin e Lady Gaga, u shfaq me thika në shpinë- ishte "ngrënë" nga përbindësh famshme "" nga Vergara Quinta, një publik i njohur për shijen e tij të mirë në muzikë, i cili bëri gjithçka për të lënë fazë.

Një rast tjetër është ai i ponço Herrera -26 vjet-dorës që "vogëlush" ka qenë e pozicionuar si një nga premtimet e kinemasë meksikane. Ai tha se në shtator 2009, atë që nuk është muzikë apo kënduar, por duke vepruar.

Kështu, pas përfundimit të RBD luajti në "Terminal", me Ana Claudia Talancon. Ajo nuk ishte aq i suksesshëm, por ponço mori dem me brirë dhe rifilloi karrieren e saj me yll në filmit "Volverte një ver", një rrugë që ka çuar edhe jashtë vendit. TV seri gjithashtu bëri kohë "përfundimtar" në Kolumbi dhe opera sapun "Chameleons" në Televisa.

Aktualisht përgatitur "Dhjetë" me Martha Higareda, një shfaqje televizive në lidhje me futboll që do të dalë në të njëjtën kohë e Kupës së Botës.

Ata që vetëm rimarr në garë

Si Dulce, Anahi, të krishterë, Christopher Uckermann, 23, do të kthehet në botën e muzikës. Sigurisht, ju dëshironi këtë mënyrë të re për të mbajtur atë larg nga dështimi. "Pasi unë jam mjaft i lumtur RBD. Pas grupit të bërë një seri të emrit 'KDABRA', e cila do të transmetohet nga Fox më 22 prill. Për më tepër, unë do të bëj një turne koncerti," thotë Uckermann.

E ish-shokët tuaj atje të cilët nuk kanë doli aq mirë në fillim vetëm. Kthehu mbrapa pasi RBD ka qenë e lehtë për ju?
Edhe si e lehtë, nuk ka, kjo është një proces. Unë kam qenë praktikuar për këtë fillim të ri. Kam ardhur t'i jap publikut atë që unë jam, njëqind për qind, sepse duke qenë në një grup, ata duhet të rrinë për të marrë vendime të tjera, pjesa kreative nuk ishte i madh për ne tani është e ndryshme.

Gjithashtu, Christopher tha se kombinuar muzikën me vepruar, dhe duan të punojnë në botën e kinemasë.

Konkursi për shitjet e albumeve të tyre do të jetë e mirë ...
Kjo është e drejtë. Por secili e ka publikun e vet, që është babai. Ajo do të jetë një konkurrencë
profesionale, edhe ne jemi të gjithë miq shumë të mirë.

A jeni gati për kritika? Ata do të thonë se së bashku ata ishin të mirë dhe tani ...
Unë nuk kam frikë. Nëse unë kam 100 ose 200 njerëz që pëlqen atë që bëj unë, unë do të jem e lumtur. Fama është e shkurtër.

Çfarë mendoni ju veprim Anahí në Vina del Mar?
Kjo ishte disi e vështirë. Ajo i dha 100 për qind ... Është duke shkuar shumë mirë. Papritmas të gjithë në rrugën e saj. Së fundi, këto janë gjëra që na ndihmojnë të rritet.

Christian Chavez, 26, është një tjetër i ngazëllyer për të rifilluar karrierën e tij muzikore me albumin e tij "Almas transparente." Këngëtarja e di se kjo nuk do të jetë e lehtë. "RBD ishte një pakapërcyeshme magjike. Unë mendoj se nëse ju filloni për të konkurruar me diçka të tillë, ju jeni do të jetë i gabuar. Ky sukses ishte unik. Drejta më e rëndësishme gjë tani është të jenë të vetëdijshëm se unë jam duke filluar nga e para," thotë Chavez.

Si mendoni rreth të fillojnë këtë?
Ajo është e mrekullueshme. Për mua është që të rifillojë aventurën nga fillimi. Unë jam i vetëdijshëm se një RBD fenomen ishte i paarritshëm. Unë jam në një fazë të ri-mbjellje.

"Në të ardhmen të jetë i përfshirë në projekte muzikore me RBD ish?
Po, natyrisht. Tani për tani nuk ka asnjë plan. Por unë jam shumë i hapur.

Çfarë mendoni për punën që kemi bërë kohët e fundit ish-shokët tuaj?
I love çdo gjë që ata kanë bërë. Maite është një mbretëreshë, aktore super. Anahí, edhe unë si. Dulce, pasi ajo është tashmë e përgatitur disk. Christopher, e madhe me seri dhe tani me muzikë. Ponço shkëlqyer në "Chameleons".
Çdo njeri është duke punuar në atë që ata duan dhe kjo është diçka që nuk është paguar asgjë. Gjithkush ka një talent të rritet si artistë.

Por në kundërshtim me këtë, Oskar Sarquis, kritik muzikë dhe ish-gjyqtarët e akademisë "," ai thotë: "Në fakt, unë nuk kam asnjë ide se si ata do të shkojnë në ish-rebelëve në këtë fazë të re të karrierës, sepse ata kurrë nuk menduan një grup, doli në televizionin. Le të shohim se çfarë ndodh në fund. "

Sorry per gabimet, por nuk munda ta perkthej krejt vet, eshte e perkthyer nga fjalori.



---------------------------------------------------------------------

Con un concierto el 21 de diciembre de 2008, el grupo RBD llegó a su fin. Desde entonces Maite, Dulce María, Anahí, Christopher, Christian y Poncho buscaron la forma de retomar su carrera.

Algunos lo hicieron de inmediato, otros decidieron esperar el momento oportuno.

¿Canto o actuación? Ese fue el cuestionamiento. ¿En un mes, un año o más?

Ninguno tenía la respuesta. Simplemente los proyectos fueron apareciendo. Lo que es un hecho es que por haberse tratado de un fenómeno , la vida de estos chicos tras RBD no ha sido fácil, ni lo será. Es por eso que en entrevistas con la sección KIOSKO de EL UNIVERSAL, algunos de ellos dicen que el fin del grupo en realidad fue un comienzo en sus carreras. Sobre superar el éxito de la agrupación ni hablar, dicen que será imposible.

En el mundo de las telenovelas

Los hechos hablan por sí solos. Dulce María, de 24 años, regresó como protagonista de la telenovela "Verano de amor" —donde interpretaba los temas de entrada del melodrama: "El verano" y "Déjame ser"— producida por Pedro Damián, cerebro de RBD, y fracasó.

"La verdad es que no lo veo como un fracaso porque le llegamos a mucho público. Además propiamente yo no era la protagonista, éramos varios... No todo lo que haga Pedro Damián tiene que ser un fenómeno", dijo en su momento Dulce a este diario.

Ahora, después de casi un año de que firmara un contrato con Universal Music, Dulce se encuentra en el estudio para lanzar en breve su primer álbum en solitario, y se ha presentado en festivales musicales en algunas ciudades de la República mexicana.

Dul, como le dicen sus amigos, no salió tan bien librada con su regreso. Sin embargo, Maite, de 27 años, lo hizo con éxito al protagonizar, a unos meses del fin de RBD, la telenovela "Cuidado con el ángel". Y a poco menos de un mes de que ésta concluyera, actuó, también como estelar, en "Mi pecado". Maite dice que está próxima a debutar en teatro, pero se reserva el nombre de la puesta, y que tomará clases de música, ya que su regreso a la música podría ser una opción.

"Ahorita estoy leyendo obras de teatro. Una de ellas es ‘El último matrimonio feliz', y hay otras opciones. Ojalá pronto pueda empezar a hacer algo de teatro porque me gustaría mucho. Sería una buena experiencia", dice Maite.

En la música y el cine

Para algunos ex rebeldes el camino en solitario está lleno de sorpresas, como la que le tocó a Anahí, de 26 años.

Además, el hecho que marcaría el inicio de esta nueva etapa en su carrera fue su fracaso en el Festival Internacional de la Canción de Viña del Mar, donde al intentar hacer un performance al estilo de Lady Gaga —apareció con cuchillos clavados en la espalda— fue "devorada" por el conocido "monstruo" de la Quinta Vergara, un público caracterizado por su buen gusto musical, que hizo de todo para que saliera del escenario.

Otro caso es el de Poncho Herrera —26 años—, quien ‘bajita la mano' se ha colocado como una de las promesas del cine mexicano. Él dijo en septiembre de 2009 que lo suyo no es la música ni el canto, sino la actuación.

Es así que tras el fin de RBD protagonizó la serie "Terminales", con Ana Claudia Talancón. No fue tan exitosa, pero Poncho tomó al toro por los cuernos y retomó su carrera en cine al estelarizar "Volverte a ver", camino que lo ha llevado incluso al extranjero. En tv también hizo la serie "Tiempo final" en Colombia y la telenovela "Camaleones" en Televisa.

Actualmente prepara "El Diez", junto a Martha Higareda, un show televisivo acerca de futbol que se estrenará a la par que el Mundial.

Los que apenas retoman la carrera

Al igual que Dulce, Anahí y Christian, Christopher Uckermann, de 23 años, regresará al mundo de la música. Obviamente, desea que este nuevo camino lo aleje del fracaso. "Después de RBD me siento bastante contento. Tras el grupo hice una serie de nombre ‘KDABRA', que volverá a transmitirse por canal Fox el 22 de abril. Además, haré una gira de conciertos", dice Uckermann.

De tus ex compañeros hay quienes no les ha ido tan bien en sus inicios solitario. ¿Regresar tras RBD ha sido fácil para ti?
Tanto como fácil, no; es un proceso. He estado practicando para este nuevo comenzar. Vengo a darle al público todo lo que soy yo, al ciento por ciento, porque estando en un grupo, pues tienes que atenerte a las decisiones que tomaban otros; esa parte creativa no era amplia para nosotros; ahora es distinto.

Además, Christopher dice que combinará la música con la actuación, y quiere trabajar en el mundo del cine.

La competencia en ventas de sus respectivos discos se pondrá buena...
Así es. Pero cada uno tiene su público; eso es padre. Será una competencia
profesional; además todos somos muy buenos amigos.

¿Estás listo para las críticas? Dirán que juntos fueron bueno y ahora no...
No me asusta. Si tengo 100 o 200 personas quienes les gusta lo que hago, yo me sentiré feliz. La fama es efímera.

¿Qué te pareció la actuación de Anahí en Viña del Mar?
Fue algo difícil. Ella dio el 100 por ciento... Le va a ir muy bien. De pronto todos tenemos piedras en el camino. Finalmente estas cosas son las que nos ayudan a crecer.

Christian Chávez, de 26 años , es otro de los emocionados por retomar su carrera musical con su disco "Almas transparentes". El cantante sabe que esto no será fácil. "RBD fue una magia insuperable. Creo que si te pones a competir con algo así, te vas a poner mal. Ese éxito fue único. Lo más importante ahorita es estar consciente de que estoy empezando de cero", dice Chávez.

¿Cómo te sientes con este comienzo?
Es algo maravilloso. Para mí es retomar la aventura desde un inicio. Estoy consciente de que RBD fue un fenómeno inalcanzable. Me encuentro en una etapa de volver a sembrar.

¿En un futuro colaborarías en proyectos musicales con los ex RBD?
Claro, por supuesto. Por lo pronto no hay plan. Pero estoy súper abierto.

¿Qué te parece el trabajo que últimamente han hecho tus ex compañeros?
Me encanta todo lo que han hecho. Maite es una reina, súper actriz. Anahí, también me gusta. Dulce, pues ya está preparando el disco. Christopher, de maravilla con la serie y ahora con la música. Poncho genial en "Camaleones".
Todos están trabajando en lo que quieren y eso es algo que no se paga con nada. Todos tienen un gran talento para crecer como artistas.

Pero contrario a esto, Oscar Sarquis, crítico de música y ex jurado de "La academia", dice: "La verdad no tengo ni idea de cómo les vaya a ir a los ex rebeldes en esta nueva etapa de sus carreras porque nunca los consideré un grupo musical; salieron de la televisión. A ver qué sucede con ellos al final".

Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://rbd-ks.albanianforum.net
 
Ish Rebelet, pas RBD?
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Rebelet

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Rebelde-RBD-forum :: Prezantimi dhe rreth forumit :: Shqip-
Kërce tek: